Home | Politics | Listat e kandidatëve te PD, PS dhe LSI-së

Listat e kandidatëve te PD, PS dhe LSI-së

Font size: Decrease font Enlarge font
image

Shumë deputetë të grupit të PD dhe PS do të kenë mundësi të rikandidojnë në zgjedhjet e 2013- ës.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

QARKU TIRANË

Kandidatët e Partisë Demokratike 

 

 

-Sali Berisha

 -Suzana Guxholli

 -Elvana Hana

 -Keltis Kruja

 -Petraq Milo

 -Gjergj Lezhja

 -Arben Qirjako

 -Bledi Kasmi

 -Majlinda Bregu

 -Aldo Bumçi

 -Grida Dumi

 -Florian Mima

 -Edmond Hoxha

 -Gent Strazimiri

 -Gerti Bogdani

 -Ilir Rusmali

 -Lajla Pernaska

 -Luan Skuqi

 -Myqerem Tafaj

 -Rajmonda Bulku

 -Tritan Shehu

 -Viktor Gumi

 -Ferdinand Poni

 -Arta Sakja

 -Sahit Dollapi

 -Albert Avduli

 -Njazi Kosovrasti

 -Oerd Bylykbashi

 -Juela Meçani

 -Shaban Memia

 -Fatos Beja

 

 

Kandidatët e Partisë Socialiste 

 

 

-Edi Rama

 -Sajmir Tahiri

 -Fatmir Xhafaj

 -Erion Veliaj

 -Sadri Abazi

 -Aldrin Dalipi

 -Artan Gaçi

 -Besnik Baraj

 -Dashamir Peza

 -Ditmir Bushati

 -Arbian Mazniku

 -Eduard Shalsi

 -Rakip Suli

 -Enkelejda Shkreli

 -Vasilika Hysi

 -Xhemal Qefalia

 

 

Kandidatët e LSI-së

 

 

-Ilir Meta?

 -Edmond Panariti

 -Klajda Gjosha

 -Shezair Rrokaj

 -Behar Zeneli

 

 

 

 

QARKU FIER

 

Kandidatët e PD 

 

-Sokol Olldashi

 -Enkelejd Alibeaj

 -Mesila Doda

 -Eno Bozdo

 -Ferdinand Murati

 -Ilir Bano

 -Mira Çaushaj

 -Florian Dani

 -Ramadan Krasniqi

 -Miti Tapia

 -Agron Kapllanaj

 -Blerim Koreshi

 -Vasillaq Ngresi

 -Majlinda Verria

 -Suzana Numani

 

 

 

Kandidatët e PS 

 

-Gramoz Ruçi

 -Armando Subashi

 -Bashkim Fino

 -Albert Çaçi

 -Dritan Prifti

 -Arben Çuko

 -Ervin Koçi

 -Piro Lutaj

 -Fatos Klosi

 

 

Kandidatët e LSI për qarkun e Fierit

 

 -Luan Rama

 -Robert Bitri

 

 

 

 QARKU ELBASAN

 

 Kandidatët e PD 

 

-Shefqet Deliallisi

 -Mimoza Hasekiu

 -Ardjan Turku

 -Dashnor Sula

 -Sybi Hida

 -Luçiano Boçi

 -Luan Hasa

 -Sonila Kajolli

 -Fahri Balliu

 -Qamil Dika

 -Blerina Copja

 -Aurel Bylykbashi

 -Brunilda Dulja

 

Kandidatët e PS 

-Ben Blushi

 -Taulant Balla

 -Damian Gjiknuri

 -Shega Ligori

 -Alfred Peza

 -Ilir Bejtja

 -Agim Leka

 -Skënder Hasa

 

Kandidatët e LSI 

-Edmond Haxhinasto

 -Bujar Kllogjeri

 -Pjerin Xhuvani

 

 

 QARKU VLORË

 

 Kandidatët e PS 

 

 

 

-Valentina Leskaj

 -Fatmir Toçi

 -Eltar Deda

 -Fatmir Toçi

 -Luiza Xhuvani

 -Theodhori Sollaku

 

 

Kandidatët e PD 

 

-Adrian Kollozi

 -Glori Hysi

 -Astrit Patozi

 -Eduard Veçani

 -Zhaneta Alidhima

 -Kosta Barka

 -Elsa Gjini

 -Kreshnik Çipi

 -Laureta Bejkosala

 -Leonard Demi

 

 

Kandidati i LSI 

 

-Shkëlqim Selami

 

 

 

 QARKU KORÇË

 

 Kandidatët e PD

 

-Ridvan Bode

 -Andrea Mano

 -Ledina Aliolli

 -Fatbardh Kadilli

 -Alfred Olli

 -Edmond Spaho

 -Ismail Hoxha

 -Gjergji Papa

 -Eva Çollaku

 -Shpendi Dragolli

 -Eduart Ypi

 -Alfred Gega

 

 

Kandidatët e PS 

 

 

-Pandeli Majko

 -Mimi Kodheli

 -Olta Xhaçka

 -Arben Ahmetaj

 -Alfred Dalipi

 -Milena Harito

 -Irena Kallço

 

 

Kandidatët e LSI 

 

-Petrit Vasili

 

 

 

 QARKU SHKODËR

 

 Kandidatët e PD 

 

 

-Jozefina Topalli

 -Benet Beci

 -Greta Koçi

 -Astrit Bushati

 -Ramiz Çobaj

 -Gjok Tom Uldedaj

 -Arenca Trashani

 -Ndue Paluca

 -Vera Dragaj

 

 

Kandidatët e PS 

 

-Ilir Beqja

 -Tom Doshi

 -Paulin Sterkaj

 -Keti Bazhdari

 -Astrit Beci

 -Ndue Kola

 

Kandidatët e LSI 

 

-Agron Çela

 -Dritan Ylli

 -Nora Malaj

 

 

 

 QARKU GJIROKASTËR

 

 Kandidatët e PD 

 

-Spiro Ksera

 -Genc Ruli

 -Alie Kokalari

 -Arben Çulli

 -Teuta Kalemi

 

 

Kandidatët e PS për Gjirokastrën

 

 -Arta Dade

 -Anastas Angjeli

 -Et’hem Ruka

 -Arben Isaraj

 

 

Kandidatët e LSI për Gjirokastrën

 

 -Vangjel Tavo

 

 

 

 QARKU BERAT

 

 Kandidatët e PD 

 

 

-Genc Pollo

 -Dhori Kule

 -Bujar Hoxha

 -Lefter Maliqi

 -Liljana Bica

 -Arenc Berati

 -Mehmet Xheka

 -Ilir Azizolli

 

 

Kandidatët e PS 

 

-Erion Braçe

 -Fidel Ylli

 -Ermonela Felaj

 -Marko Bello

 -Eduard Bejko

 

 

Kandidatët e LSI 

 

Nasip Naço

 

 

 

 QARKU DURRËS

 

 Kandidatët e PD 

 

- Eduard Halimi

 - Armand Teliti

 - Albana Vokshi

 - Zamir Ramadani

 - Igli Cara

 - Halit Shamata

 - Osman Metalla

 - Ylli Lama

 - Ndriçim Babasi

 - Eglantina Bekteshi

 

 

Kandidatët e PS 

 

-Blendi Klosi

 -Eglantina Gjermeni

 -Gazmir Bizhga

 -Vangjush Dako

 -Klodiana Spahiu

 -Agron Duka

 -Edison Konomi

 

 

Kandidatët e LSI 

 

-Lefter Koka

 -Iliaz Labi

 -Genc Alizoti

 

 

 QARKU LEZHË

 

 Kandidatët e PD

 

 -Edi Paloka

 -Paulina Hoti

 -Rajmond Hoxha

 -Pashk Gjoni

 -Zef Maçi

 -Gjok Vuksani

 -Mark Marku

 

 

Kandidatët e PS 

 

-Gjovalin Kadeli

 -Prec Zogaj

 -Armando Prenga

 

Kandidatët e LSI 

 

-Petrit Gjoni

 

 

 QARKU DIBËR

 

 Kandidatët e PD 

 

-Ilir Krosi

 -Jemin Gjana

 -Selami Xhepa

 -Irini Shehu

 -Sherefedin Shehu

 -Mirjana Bulku

 

 

Kandidatët e PS 

 

-Qemal Minxhozi

 -Ndre Legisi

 -Ulsi Manja

 

 

Kandidatët e LSI 

 

-Monika Kryemadhi

 -Ylli Manjani

 

 

 

 QARKU KUKËS

 

 Kandidatët e PD 

 

-Flamur Noka

 -Lebibe Tota

 -Besnik Dushaj

 -Ibsen Elezi

 

 

Kandidatët e PS 

 

-Asllan Dogjani

 -Arben Malaj

 -Ylber Duraku

 

 

Kandidatët e LSI 

 

-Zef Çupi

 -Qemal Elezi

 

 

 

Subscribe to comments feed Comments (0 posted)

total: | displaying:

Post your comment

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Please enter the code you see in the image:

Captcha
  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Rate this article
0
Share this article