Home | Sport

Sport

image

Murray - Djokovic

Andy Murray and Novak Djokovic will fight to finish as year-end world number one in Sunday's final of the ATP World Tour Finals in London.
Full story

Maradona: Mafia kontrollon futbollin

image
Nëse në futboll duhet të gjesh personat e duhur për të thënë të vërtetat e këtij sporti, Diego Armando Maradona kryeson listën. I pakompromentueshëm dhe i drejtpërdrejtë si gjithnjë. Ikona e këtij sporti akuzon ashpër se mafia po kontrollon gjithçka....
Full story

Siguria për kampionatin Europian “Francë 2016” ?!

image
Sipas protokollit të UEFA-s, siguria brenda impianteve sportive duhet që ti besohet agjencive private të sigurisë, të punësuara direk nga Federata Franceze e Futbollit, ndërsa jashtë do të jenë policia dhe ushtria....
Full story

UEFA uron Shqipërinë

image
“Mirësevini në Francë!”, shkruhet në faqen e UEFA-s....
Full story

Fluks, për ndeshjen Shqipëri-Serbi

image
Qindra tifozë nga Kosova dhe rajoni i janë drejtuar vendit tonë për të ndjekur ndeshjen e kombëtares sonë me Serbinë....
Full story

England beat Holland in final

image
England women denied Holland a weekend of ‘Total Hockey’ in the most dramatic fashion yesterday as they came back from the brink here to win their first European Championship title in 24 years after a barely believable shoot out success....
Full story

Bolt, një tjetër rekord botëror

image
Atleti Bolt vendosi kohën më të mirë në glob në garën e 100 metrave, vetëm për sallat e mbyllura duke i shtuar vetes dhe një tjetër medalje ari....
Full story

Gjermania Kampione e Botës

image
Gjermania në finale pas 120 minutave mposhti me rezultat 1:0 Argjentinën e Lionel Messit. Ky është titulli i katërt në histori për gjermanët, pasi që të parin e ka fituar në vitin 1954, pastaj në vitin 1974, 1990 dhe 2014!...
Full story

Klose: Gjermania e fiton Kupën e Botës

image
Gjermania vijon të përgatitet për Kupën e Botës Brazil 2014. Edhe pse ka pasur shumë probleme kohët e fundit për shkak dëmtimesh “Di Manschaft” pak nga pak po merr formë....
Full story

Barcelona 1 - 2 Real Madrid

image
Barcelona 1-2 Real Madrid. That's it! A deserved win for Madrid in a fascinating and increasingly dramatic match. Gareth Bale won it with a thrilling goal, his first against Barcelona, and all his teammates......
Full story
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 297 | displaying: 1 - 10
Log in
Featured author